Ministryně Šlechtová navštíví Nemocnici Na Bulovce

Ministryně Karla Šlechtová navštíví v pátek, 24. 2. 2017, ve 13:30 hod. patologicko-anatomické oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce. Impulsem k návštěvě bylo pozvání Unie pohřebních služeb, z. s.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR připravilo v průběhu roku 2016 novelu zákona o pohřebnictví, která byla široce diskutována mezi odborníky i v médiích. Koncem října 2016 schválila návrh novely vláda ČR a nyní ji projednává parlament.

 

Ministryně Karla Šlechtová v průběhu přípravy novely navštívila řadu pohřebních služeb i krematorií, aby se seznámila s potřebami praxe i s poměry, které v těchto zařízeních v současnosti panují. Návštěva specializovaného oddělení Nemocnice Na Bulovce je další z nich. Tato známá nemocnice v červnu roku 2016 oslavila již 86 let od svého zřízení. Její rozsáhlé patologicko-anatomické oddělení zajišťuje nejrůznější specializované činnosti v tomto oboru, jeho součástí je samozřejmě i nemocniční márnice a služby pro pozůstalé, související s důstojným pochováváním zesnulých a lidských ostatků.

Unie pohřebních služeb